Oferta

OFERTA              

W chwili obecnej na pokazy zabieramy jastrzębia Harrisa, myszołowa, pustułkę oraz sowy:
płomykówkę, pójdźkę i puchacza.  

POKAZY SOKOLNICZE W PRZEDSZKOLACH I SZKOŁACH 

Na naszych pokazach prezentujemy ptaki z bliska, zwracając uwagę na ich budowę, zachowania, a także przybliżając zasady ich ochrony. Prezentacja odbywa się w taki sposób, aby dzieci mogły zrozumieć jak najwięcej z każdego pokazu – poprzez porównanie z życiem ludzi.  

Następnie prezentujemy naszych podopiecznych w czasie lotu, jednak nie są to tylko przeloty na rękawicę sokolnika. U nas dzieci są częścią pokazu, czują wiatr i delikatne muśnięcia skrzydłami na swojej skórze.  


Jaki jest czas pokazu?  

Pokaz trwa od 30 do 60 minut, w zależności od warunków w jakich się odbywa ( pogoda, miejsce, wiek dzieci). Do tego należy doliczyć czas na wykonanie zdjęć z ptakiem na rękawicy (jeśli oczywiście rodzice wyrażą chęć ich wykonania). Fotografie wywołujemy w formacie 15×21 cm.  


Jaka grupa może brać udział w pokazie?  

Podczas pokazu preferujemy ograniczyć grupę do 50 osób, ponieważ pragniemy jak najlepiej zaprezentować naszego podopiecznego każdemu widzowi.

  

Jaki jest koszt?  

-dla grupy do 50 osób - 200 zł. 
-dla grupy 50-100 osób - 300 zł. 
-dla grupy powyżej 100 osób - 500 zł. 

Dojazd liczymy od siedziby firmy w Smolnicy (pod Gliwicami), stawka 70 gr/km. Zdjęcie indywidualne z ptakiem na rękawicy to koszt 10 zł.  


POKAZ NA FESTYNIE ORAZ IMPREZIE FIRMOWEJ 

Pełny pokaz trwający około 45 minut: wykład, prezentacja i przeloty ptaków. W tym czasie nastawiamy się na edukację i zwiększenie świadomości, jednak sposób przekazywania informacji czyni pokaz interesującym i zabawnym, wprowadza luźną i przyjazną atmosferę. Publiczność bierze czynny udział w pokazie, ma możliwość wykazania się odwagą i kreatywnością oraz zaspokojenia swej ciekawości.  

Cena takiego pokazu - 500 - 1500 zł + dojazd  


PREZENTACJA 

Wystawienie ptaków przy naszym stoisku na festynie. Możliwość robienia zdjęć odpłatnie (5 zł własnym aparatem), rozmowy na temat ptaków z zainteresowanymi. Bardzo ciekawa forma urozmaicająca targi, wystawy itp.  

Cena prezentacji - 500zł/3 godziny  


INNE FORMY POKAZU 

Prowadzimy również pokazy dla mniejszych grup: rodzin, gości weselnych czy na przyjęciu urodzinowym. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, więc jeśli mają Państwo ciekawy pomysł, lecz nie wiedzą czy można go zrealizować, prosimy o kontakt na adres e-mail: a.kuku@op.pl  


FOTOGRAFIA 

Zdając sobie sprawę z tego jak nieuchwytne w naturze są ptaki drapieżne, stworzyliśmy możliwość fotografowania naszych podopiecznych zarówno na sesjach plenerowych, w locie pośród łąk i drzew – w ich naturalnym środowisku i w pełnej okazałości, jak również z bliska w sesjach pozowanych.  

Każdy fotograf pragnie uchwycić w swych zdjęciach coś wyjątkowego, coś z charakterem. Niewątpliwie ptak drapieżny czy sowa spełniają te wymagania. Ponieważ są to ptaki wychowujące się z człowiekiem, idealnie nadają się do sesji ślubnych i rodzinnych, nadając im niepowtarzalny charakter.

  

„Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” (Ezop)  

Aby sfotografować ptaki w naturalnym środowisku należy wiedzieć jak się do tego przygotować. Nasi podopieczni są przyzwyczajeni do obecności ludzi – dziko żyjące ptaki nie. Z doświadczenia wiemy, jak trudno jest do nich podejść, a każdy, nawet najmniejszy ruch może je spłoszyć. Z tego względu chcieliśmy umożliwić adeptom fotografii naukę wykonywania tego typu zdjęć.  


Jaki wygląda taka sesja lub warsztat?  

Podczas spotkania dokładnie omawiamy jakie są możliwości naszych podopiecznych i jak wyglądają przeloty, a także jakie są wymagania stawiane nam przez fotografów, celem osiągnięcia jak najlepszych efektów współpracy.  


Jaki jest koszt?  

Sesja zdjęciowa (do 1,5 godz.) – 300 zł + dojazd  

Warsztaty i sesje fotograficzne (do 4 godz.) – 500 zł + dojazd  

Serdecznie zapraszamy do współpracy